Job Details

Starszy Specjalista finansowo- księgowy (m/f)

Bolesława Chrobrego 15, Poland | Bolesławiec | Full-time

Opis oferty pracy

Zadania:

  • prowadzenie księgowości Spółki należącej do międzynarodowej grupy kapitałowej zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz polityką grupy,
  • kontrola dokumentów finansowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • dekretacja i księgowanie dokumentów kosztowych, przychodowych i innych operacji gospodarczych
  • aktywny udział w procesach zamknięcia miesiąca, roku
  • regularne uzgadnianie kont księgowych oraz kontrola poprawności zapisów;
  • udział w okresowych zamknięciach ksiąg rachunkowych (miesięczne, kwartalne, roczne);
  • ewidencja wyrobów gotowych i półfabrykatów;
  • miesięczne rozliczanie kosztów – sporządzanie rozliczeń rzeczywistych kosztów produkcji;
  • zarządzanie należnościami kontrahentów;
  • przygotowywanie naliczeń i zestawień dotyczących PFRON;
  • aktywny udział w tworzeniu dokumentacji procesowej (w tym procedur księgowych obowiązujących na terenie zakładu);
  • udział w migracyjnych procesach finansowych i innych globalnych projektach.
  • współpraca z audytorami i doradcami podatkowymi, koordynowanie przepływu informacji i zapewnianie wsparcia dla pozostałych działów organizacji w zakresie zagadnień księgowych
  • udzielanie wsparcia merytorycznego dla członków zespołu, współpraca z Główną Księgową;
  • dbanie o prawidłowy obieg dokumentów księgowych oraz ich przechowywanie i archiwizację.

Kwalifikacje

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: rachunkowość i finanse,
  • minimum trzyletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnej/starszej księgowej
  • doświadczenie na podobnych stanowiskach w międzynarodowej firmie produkcyjnej
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT, ordynacji podatkowej);
  • mile widziana znajomość: schematów podatkowych MDR, przepisów prawa bilansowego, przepisów w zakresie cen transferowych;
  • praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania finansowo – księgowego (znajomość systemu SAP będzie dużym atutem)
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
  • dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności Excel
  • umiejętność samodzielnego wykonywania powierzonych zadań,
  • analityczne podejście z dbałością o szczegóły
  • bardzo dobra organizacji pracy własnej, umiejętność ustalania priorytetów i efektywnego zarządzania czasem, umiejętność pracy pod presją czasu
  • przejmowanie inicjatywy,  nastawienie na rozwiązywanie problemów, wychodzenie z propozycjami rozwiązań
  • nastawienie na naukę i rozwój, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z członkami zespołu,

Dodatkowe informacje

W Gerresheimer ważne dla nas jest:

  • Praca Zespołowa
  • Odpowiedzialność
  • Uczciwość
  • Budowanie innowacyjności
  • Doskonałość

W Gerresheimer stawiamy sobie cele i dążymy do zmian. Nasi pracownicy uwielbiają odkrywać nowe sposoby i nigdy się nie poddawać, dopóki nie osiągną doskonałych rezultatów.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w dużej organizacji
  • wynagrodzenie wraz  z pakietem dodatków
  • szansę na uczestnictwo w międzynarodowych projektach, wykorzystanie wiedzy i dobrych praktyk do tworzenia optymalnych i dopasowanych do organizacji rozwiązań
  • szanse rozwoju, w ramach poszerzania zakresu odpowiedzialności i możliwości awansu wewnętrznego
  • przyjazną atmosferę

About Gerresheimer

Gerresheimer is the global partner for pharmaceutics, biotech, healthcare, and cosmetics with a very broad product range for pharmaceutical and cosmetic packaging solutions and drug delivery systems. The company is an innovative solution provider from concept to delivery of the end product. Gerresheimer achieves its ambitious goals through a high level of innovative strength, industrial competence and concentration on quality and customer focus. In developing innovative and sustainable solutions, Gerresheimer relies on a comprehensive international network with numerous innovation and production centers in Europe, America and Asia. Gerresheimer produces close to its customers worldwide with around 11,000 employees and generated annual revenues in 2022 of EUR 1.8bn. With its products and solutions, Gerresheimer plays an essential role in people's health and well-being.

Equal rights

All applicants are considered without any regard to race, color, creed, religion, age, national origin, ancestry, ethnicity, gender, gender identity, gender expression, sexual orientation, marital status, veteran status, disability, genetic information, citizenship status or membership, or any other legally protected status.

Interested? Apply today!